Česky :: English :: Deutsch :: Pусский

Naši partneři

montáže srubů
www.montazesrubu.cz/

Škola tesařů
www.skola-tesaru.cz

Srubové altány
www.srubove-altany.cz

Škola přírodního stavitelství zdarma

Více info zde

 


POZNEJTE RUSKO NA TÝDEN

více informací zde


SPECIÁLNÍ NABÍDKA
Zahradní železné krby s udírnami.

 

Jsme členem programu
Zelená úsporám


Sruby a roubenky

Chci postavit srub. Co teď?

Srubový důmPokud jste rozhodnuti, že se chcete připojit mezi skupinu lídí, kteří budou bydlet zdravě, ekologicky a stylově s vůní lesa v každém koutě domu pak jsme nadšeni. Srub od naší firmy stavíte nejen pro sebe, ale i pro svoje děti a vnoučata, kteří budou mít dům bez potřeby rozsáhlejších oprav. Sruby se vyznačují dlouholetou životností při zachování všech svých vlastností s minimem výskytu oprav.Příběh dřeva

Veškerým realizačním pracím, které jsou provedeny na srubové stavbě předchází ta nejdůležitější fáze. Kvalitní srubový dům nemůže vzniknout bez kvalitního stavebního materiálu. A pro srubové stavby je tímto materiálem samozřejmě dřevo a to v našem případě získáváme výběrem vhodných stromů přímo v rozlehlých lesích ruské Tajgy.

Správný výběr stromu určeného pro výstavbu srubu, znamená zajištění dlouhodobé životnosti a kvality Vaší dřevo-stavby.

Ideální strom pro výstavbu srubu je vysoký rovný strom na sklonku vegetativní fáze. Tyto parametry jsou důležité a pokud je strom splňuje, lze z něho vyrobit kvalitní kládu,prizmu nebo lafetu (základní stavební prvky nabízených technologií výstavby srubu).

Výběr vhodných stromů pro naše stavby zajišťují naši odborníci, kteří přímo v ruské Tajze vybírají a těží ty nejlepší stromy. Aby člověk poznal, že nějaký strom je vyzrálý a dostatečně kvalitní pro srubovou výstavbu, musí mít mnohaleté zkušenosti s prací se dřevem. Minimální stáří dřeva, které těžíme je okolo 110 let jeho věku.

U nás jsou to tesaři - odborníci, kteří v zimní sezóně od 1.11-15.3. provádějí těžbu v rozlehlých lesích a pečlivě zkoumají stromy a vybírají takové, které mají požadovaný průměr. Každý strom, pro určitou stavbu, musí mít téměř stejný průměr a je nutné, aby byl co nejrovnější. Samozřejmostí pří výběru je těžba pouze zdravých stromů bez přirozených vad.
Nikdy se nám nestalo že bychom dovezli dřevo v němž by byly červotoči nebo bylo napadeno nějakou dřevokaznou houbou. Kvalita dřeva je pro nás prioritou číslo 1 a rozhoduje o životnosti srubu.

Pro každý srub jsou potřeba až stovky kubíků stromů. Proto je výběr vhodných kmenů náročnou, ale klíčovou činností, kterou nemůže dělat jen tak někdo. Hlavní „brigadýři“ pro výběr stromů mohou být jen ti nejzkušenější odborníci a znalci. Pouze svým odborným okem poznají strom, který bude vhodný pro stavbu srubu.

Je to dlouhý a náročný proces vybrat všechny stromy na konkrétní srub, tak aby byly všechny stejné a zůstala v nich jejich síla a přirozená energie.
Firma Monivet nestaví sériové domy, ale unikátní dřevostavby s velkým důrazem na individualitu. Proto jsou sruby od nás dokonalé a jedinečné. Doslova každý jejich prvek je vyroben s láskou k přírodě a dřevu.Před první fází výstavby:

Zřejmě nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje podobu domu, velikost pozemku a umístění jsou finanční možnosti. Nejdříve je vhodné si rozmyslet jestli budete financovat dům přímo nebo formou hypotéky od nějakého finančního institutu. Pokud zvolíte způsob financování pomocí hypotéky jsme schopni s našim partnerem Partner's vám najít správný institut, který vám poskytne financování vašeho vysněného srubového domu.

Smlouvu o dílo vám nastavíme na vaše finanční možnosti a schopnosti finančně pokrývat stavební práce. Snažíme se našim klientům vždy vyjít vstříc na cestě za vysněným rodinným domem.

První fáze:

Pozemek pro výstavbu srubuJako první krok je nutné zakoupit pozemek. V první řadě je důležitý výběr pozemku, který nás osloví a zde bychom si chtěli postavit svůj srubový dům. Klienti si z pravidla vybírají pozemky v zastavách nebo koupí pozemek, který řeší uzemní plán pro bydlení. V tomto připadě je cesta povolení trochu složitější, ale né nedosažitelná. Řešíme změny územního rozhodnutí a uzemních plánů. Dále je vhodné si vybrat technologii v níž bude srub postaven. Firma Monivet s.r.o. nabízí hned několik technologií. Každý klient si pod pojmem srub představí kulatinu, která většinou nezapadá do krajiného rázu.
I v tomto jsme schopni nabídnout alternativu v podobě srubu v norké technologii, kdy stavebním prvkem jsou prizmy z obou stran opracované - rovné. Vzhled je tedy bližší klasickým silikátovým stavbám a takový dům snadněji zapadá do krajiného rázu. Pokud je váš pozemek v oblasti kde je i s touto podobou domu problém, můžeme vám nabídnout roubené stavby z hraněného trámu. Dům v této technologii by měl být schválen již všude.

Druhá fáze:

V tuto chvíli je vhodné zadat projektantovi vypracování studie domu. Studie by měla vystihnout vaši představu o domě a jeho finální podobu. Projektant si s vámi sedne a bude chtít podrobný popis jak si představujete váš budoucí dům. V rozumném termínu, zpravidla 14 dní, vám projektant dodá studii vašeho domu.


Studie by měla obsahovat:

 • dispoziční řešení mého domu
 • jeho velikosti, rozložení místností
 • řez domu jeho vyšku sklon střechy
 • situační načrt umístění domu na pozemku s budoucím napojením na ing. sítě

Samozřejmě studie je vytvářena z daných regulativ vašeho zakoupeného pozemku!

V této studii jste si vytvořili obrázek o vašem budoucím bydlení. Není to vyhozená energie ani peníze jelikož tato studie slouží jako prvotní podklad pro získaní souhlasu dotčených orgánů státní správy DOSS. Mezi tyto orgány patří např. CEZ, O2, plynaři, vojenské stavby, odbor životního prostředí, vodohospodářská zpráva, požární správa, obec, její zastupitelstvo a zejména vaši sousedi.

Pokud jde vše dobře a máte veškeré souhlasy od DOSS pak můžete zadat vypracování projektové dokumentace. Od této chvíle budete v úzkém kontaktu s projektantem aby správně přenesl vaši představu do projektu vašeho domu. Samozřejmě je možné dělat úpravy i na již hotovém projektu, ale zbytečně navíc utrácíte peníze a oddalujete dokončení domu.

Projektová dokumentace srubuProjektová dokumentace by měla zpravidla být dokončena do 2 - 3 měsíců podle velikosti a složitosti projektu.

Od získání všech povolení od DOSS a odevzdání projektové dokumentace na stavební úřad byste měli za zhruba 2 - 3 měsíce po zažádání získat stavební povolení.

Projektová dokumentace by měla obsahovat:

 • v našem připadě je projektová dokumentace velmi podrobná a slouží jako podklad pro postavení domu na klíč
 • lze podle ní vypočítat přesnou cenu srubu na klíč včetně základové desky a napojení domu na ing. sítě
 • v projektové dokumentaci je přesně specifikovaný veškerý materiál, druh podlahových krytin, material střechy, atd.
 • po předložení této dokumentace na stavební úřad včetně souhlasu DOSS jsme schopni získat stavebni povoleni a zahájit jednotlivé stavební fáze domu
 • v případě naší firmy a udělení plné moci jsme schopni vše vyřešit za vás s tim, že je možné již zadat dům do výroby
 • cena za projektovou dokumentaci je zpoplatněna, ale při podpisu smlouvy je odečteno 50%
 • vaše vynaložené prostředky chráníme tím, že váš projekt dále neprezentujeme a nemůže se tak stát, že někdo jiný bude mít stejný dům jako vy a srub zůstane jen vašim originálem.

Třetí fáze:

Výroba srubu ve výrobním závoděVe chvíli, kdy máte vypracovanou projektovou dokumentaci je možné podle ní zadat výrobu domu ve výrobním závodě. Projektová dokumentace slouží jako podklad pro výrobu samotného srubu. Je tedy odeslána do naší výrobní linky v ruské tajze.

Výroba srubu trvá zhruba 2 - 4 měsíce podle velikosti domu a zvolené technologii. Po samotné výrobě následuje základní impregnace tzv. GRUNTEM a dům je připraven k naložení na LKW.

V průběhu výroby domu ve výrobní lince současně probíhá stavební řízení pro udělení stavebního povolení. Po udělení stavebního povolení může začít samotná výstavba domu (geodetické vytyčení, ing. sítě, základová deska,...).

Čtvrtá fáze:

Váš srub je proclen a vyexpedován z RFR do Evropy. Začíná jeho cesta na místo výstavby na Vašem pozemku. Přeprava trvá zpravidla 4-7 dní. K přepravě jsou použity kamiony s větráním pro vytvoření vhodného klimatu pro jednotlivé prvky srubu.
Sestavování srubu na pozemku klienta
Po vykládce domu a rozložení jednotlivých prvků je možné začít se zakládáním stavby domu a jeho postupnou montáží. Ta zpravidla trvá 1-3 týdny dle složitosti a velikosti domu. Po jeho sestavení je vždy dům zatížen krytinou, opatřen svody a je určena technologická pauza. Její délka vždy závisí na použité technologii, složitosti stavby a druhu dřeva. V tomto období si dům zcela sedne a povrch je upravován a impregnován speciálními nátěry.

Po technnologicé pauze jsou vnější otvory domu osazeny a začíná proces dokončení na klíč. Probíhá instalace rozvodů vody, kanalizace, elektřiny, nenosné vnitřní příčky, sestavování podlah, rozvody vytápění, obklady, uložení sanity. Následně je dům opatřen schodištěm, vnitřními dveřmi a posledním nátěrem vnější a vnitřních stěn přírodními oleji a vosky, které zajistí srubu požadovaný odstín a dřevo získá ochranu.

Pátá fáze:

Po dokončení všech prací následuje "kolaudace" - souhlas s užíváním domu. Proces, po kterém je již možné začít si užívat nenapodobitelnou atmosféru srubové stavby.

Oproti standardu v této oblasti vám srubový dům postavíme a získáme souhlas s užíváním vašeho domu. Většina stavebních firem toto neřeší a nechávají nejdůležitější fázy na klientovi. Naše firma souhlas k užívání vyřeší za vás, tak abyste mohli váš nový srubový dům co nejdříve zabydlet.

Zařízený obydlený interiér srubového domu

Srubový dům v Těptíně - Lodice

V Březnu 2013 započala výstavba srubového domu v Těptíně. Srub bude postaven na pozemku o rozloze více jak 2000m2.  Tato dřevostavba bude vynikat neobvyklým tvarem připomínajícím loď. Projekt je velmi odvážný a složitý na realizaci. Vzhledově i technologicky bude tato roubená stavba unikátní.
 

Výkop základových pasů

Výkop základových pasů

Výkop základových pasů

Výkop základových pasů

Výkop základových pasů

Výkop základových pasů

Staveniště

Staveniště

Pozemek

Pozemek

Práce na základech

Práce na základech

Základové pasy

Základové pasy

Betonáž základových pasů

Betonáž základových pasů

Základové pasy

Základové pasy

Základové pasy

Základové pasy

Hotové pasy

Hotové pasy

Zpevnění okolí kamenivem

Zpevnění okolí kamenivem

Zásyp štěrkodrtí

Zásyp štěrkodrtí

Hutnění štěrkodrti

Hutnění štěrkodrti

Hutnění štěrkodrti

Hutnění štěrkodrti

Kamion s jednotlivými prvky

Kamion s jednotlivými prvky

Vykládání

Vykládání

Vedoucí vykládky

Vedoucí vykládky

Ukládání na pozemek

Ukládání na pozemek

Stavební pozemek

Stavební pozemek

Připravené stavební prvky

Připravené stavební prvky

Jeden z hlavních nosníků

Jeden z hlavních nosníků

Připravené stavební prvky

Připravené stavební prvky

Založení roubenky

Založení roubenky

Výstavba roubenky

Výstavba roubenky

Výstavba roubenky

Výstavba roubenky

Postupná výstavba

Postupná výstavba

Asistence mechanizace

Asistence mechanizace

Pohled shora

Pohled shora

Pohled shora

Pohled shora

Detail

Detail

Detail

Detail

Detail

Detail

Počasí nás nezastaví

Počasí nás nezastaví

Asistence jeřábu

Asistence jeřábu

Výstavba

Výstavba

Ukládání hranolů

Ukládání hranolů

Pohled dovnitř roubenky

Pohled dovnitř roubenky

Pohled dovnitř roubenky

Pohled dovnitř roubenky

Venkovní zastřešení

Venkovní zastřešení

Zadní část roubenky

Zadní část roubenky

Stropní nosníky

Stropní nosníky

Výstavba roubenky

Výstavba roubenky

Již se střechou

Již se střechou

Detail stropních trámů

Detail stropních trámů

Uvnitř

Uvnitř

Uvnitř

Uvnitř

Detail

Detail

Kulatá okna

Kulatá okna

Francouzská okna

Francouzská okna

Detail stropu

Detail stropu

Detail

Detail

Kulatý otvor pro okno

Kulatý otvor pro okno

Detail

Detail

Speciální provedení
podkroví

Speciální proveden podkroví

Podkroví
 

Podkroví

Podkroví
 

Roubenka již s ochranným nátěrem

Tepelná izolace stropu
 

Roubenka již s ochranným nátěrem

Nanášení odstínu
 

Pohled na zadní část

Roubenka již s ochranným
nátěrem

Roubenka již s ochranným nátěrem

Osazování jímky

Osazování jímky

Jímka

Jímka

Sestavená jímka

Sestavená jímka

Pohled na zadní část
 

Pohled na zadní část

Pohled
 

Pohled

Finální odstín -
celkový pohled

Finální odstín - celkový pohled

Přední část s terasou

Přední část srubu s terasou

Budoucí terasa

Budoucí terasa srubu

Osetý trávník

Osetý trávník za srubem

Příjezdová část

Příjezdová část

Čelní část

Čelní část

Teréní úpravy

Teréní úpravy

Detail

Detail terasa

Detail terasa

Detail terasa

Detail - zadní část

Detail - zadní část

Detail - okno

Detail - okno

Detail - kulaté okno

Detail - kulaté okno

Budoucí terasa

Budoucí terasa

Celkový pohled
 

Celkový pohled

Pohled na zadní část
s trávníkem

Pohled na zadní část s trávníkem

Přístřešek pro auto
 

Přístřešek pro auto

Čelní pohled

Čelní pohled

Detail interiér

Detail interiér domu

Detail interiér

Detail interiér rodinného domu


Detail interiér

Detail interiér dřevostavby


Detail interiér

Detail interiér roubeného domu Lodice


Detail interiér

Detail interiér roubenky


Detail - obložený komín

Detail - obložený komín


Zadní pohled

Zadní pohled


Boční s dokončenou terasou

Boční s dokončenou terasou


Příjezdová část

Příjezdová část


Zadní část

Zadní část


Detail

Detail

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka

Roubenka
 

Finální podoba roubenkyZpět na Referenční stavby

Kontaktní formulář

Telefon: 731 444 295
739 293 154

Monivet na mezinárodní stavební soutěžiibf 2014 BrnoDřevostavby an klíč

Slevy na zahradní domky a altány

DřevostavbySledujte nás na Facebooku

 

Návštěva z Indie