Česky :: English :: Deutsch :: Pусский
Sruby a roubenky

Srubové domy

Studie srubu V současné době se srubové stavby začínají těšit velké přízni. Lidé si stále více uvědomují, jaké výhody přináší život v dřevěném domě. Hlavní stavební materiál je zde dřevo v podobě silných trámů. Trámy se vzájemně propojují, a tím vznikají stěny a stropy. Způsob výstavby a délka se liší dle použité technologie. Srubové stavby svými vlastnostmi vysoce převyšuje vlastnosti silikátových staveb. Dřevo má mnoho skvělých vlastností. Je to nejekologičtější stavební materiál. Skrývá v sobě nosný materiál domu a zároveň funkční izolaci. Díky schopnosti regulace vlhkosti vytváří uvnitř srubu příjemné prostředí a to zejména pro osoby se zvýšenými respiračními nároky. Pobyt uvnitř dřevěné stavby působí blahodárně na své obyvatele, hýčká je a odbourává stres.

Srubové stavby mají nízké energetické nároky na vytápění a tudíž spotřebu energie. Úspory mohou tak dosáhnout až 50%. Tepelně izolační vlastnosti dřeva u srubových staveb dovolují minimální použití izolací. Tím se snižují Interiér náklady, zrychluje se výstavba a šetří životní prostředí. Při kombinaci s moderními ekologickými způsoby vytápění, energetické úspory dále rostou. Při výstavbě využíváme klasickou kanadskou technologii, norskou technologii a technologii jejíž klády jsou z vnější strany přirozeně zaoblené z vnitřní strany rovné a ve spojích opět zaoblené.Tím je úprava praktičtější pro užívání a pohledově příznivější, nežli u klasického srubu. Způsobem výstavby, šikovností a zkušenostmi našich odborníků lze dosáhnout dokončení stavby srubu ve velmi krátkém termínu. Stavby z masivních dřevěných prvků si žádají technologické přestávky. Délka těchto přestávek je přímo závislá na druhu použitého dřeva. Podrobnější popis průběhu výstavby srubu naleznete v sekci Průvodce stavbou srubu.

Mohutné trámy, z nichž se srub skládá, působí na svého obyvatele velmi silným dojmem. Srubová stavba má své specifické kouzlo, prostor uvnitř domu je plně ovládnut dřevem. Přirozené vlastnosti tohoto skvělého tradičního materiálu ovlivňují prostředí a život ve srubu. Velkým plusem srubové stavby je poměrně snadná údržba a životnost, která dosahuje při správném konstrukčním řešení  a vhodné údržbě až stovky let. Pro představu si můžete prohlédnout naše refenční srubové stavby.

Mezi naše nejoblíbenější srubové technologie patří norská technologie a kanadská technologie. Norská technologie je často vyhledávána z důvodu otesání vytvářejícího rovinatý povrch z vnější a vnitřní strany srubové stěny. U kanadské technologie mají stěny své přirozené zaoblení a povrch je tak více členitý. Kanadské sruby jsou oblíbené u opravdových milovníků srubů, kteří si užívají původního vzhledu kmenů mohutných stromů z nichž je tvořen kanadský srub.


Pořízení srubu však neznamená pouze zvolit zdravý způsob bydlení, je to především vyjádření životního stylu obyvatel.

Každá srubová stavba je jedinečná a proto nenabízíme katalogové domy. Opravdový srub musí být unikátní originál vytvořený právě pro Vás!Kontaktní formulář

Telefon: 731 444 295
739 293 154

Monivet na mezinárodní stavební soutěžiibf 2014 BrnoDřevostavby an klíč

Slevy na zahradní domky a altány

DřevostavbySledujte nás na Facebooku

 

Návštěva z Indie