Kvalita je pro nás na prvním místě

Standardy domů modulové technologie - lepeného konstrukčního hranolu

Základním prvkem této technologie je lepený trám, který je vyráběn ve třech velikostech: 212x186mm, 169x186mm , 126x186mm.

Pro výrobu trámů se používají lamely z jedlí původem ze severních oblastí Ruska. Pro spojení těchto lamel je použito ekologické lepidlo Casco Adhesives od koncernu AkzoNobel (Švédsko). 

Časová úspora při realizaci je velmi významná. Kupříkladu rychlost výstavby u kanadské technologie je cca 1,5m3 za směnu a u lepeného hranolu je to cca 3,5m3

Dům o ploše 200m2 je možné postavit ve čtyřech lidech za 20dnů!

Mimo standardního provedení lze použít i jiné stavební materiály, vybavení a způsob vytápění domu dle přání zákazníka. 

Všechny použité stavební materiály mají osvědčení o jakosti a zdravotní nezávadnosti.

Cenové limity u hrubé stavby a u stavby na klíč

Při objednání hrubé stavby v ceně od 16 000Kč za 1m2 ( dle složitosti projektu ) zajišťujeme výrobu konstrukce včetně vnitřních příček a střešní konstrukce, dopravu na místo stavby, montáž, přípravu hrubých rozvodů ZTI, izolaci ve spárách. 

Cena roubenky na klíč se pohybuje od 32 000,-Kč za 1m2.

Konstrukce základové desky

Pro betonáž základové desky je použit beton B20 - B25. Jako spodní a vrchní armatura je použita kari síť. Pod vrchní výztuž jsou standartně osazovány izolační desky STYRODUR, které slouží jako integrovaná tepelná izolace. Po dobetonování desky následuje technologická přestávka na vytvrdnutí betonu ( zpravidla 28 dní ). Po vytvrdnutí betonu je deska opatřena antiradonovou izolací ROOFTEK PRO ALU MINERAL a  hydroizolací Glastek 40 mineral.

Jako součást standardu prací na základové desce je i průzkum pro odhalení patogenních zón a radonový průzkum.

Vnitřní stěny

Vnitřní nenosné stěny roubenky - příčky jsou prováděny dle požadavku klienta. Jako izolace je použita ovčí vlna ISOLENA, která slouží nejen jako tepelná izolace, ale i zvuková izolace. Díky svým výborným vlastnostem pomáhá udržovat dobré klima uvnitř domu a je antialergenní.

Druhy a ochrana dřeva

Nejčastěji používáme smrk a jedli pro výrobu lamel konstrukčního hranolu, svojí strukturou dosahují vysoké kvality s minimálním výskytem suků.

Jako ochranu dřevěných prvků našich staveb používáme řadu přípravků firmy KREIDEZEIT. Jedná se o přírodní oleje a vosky poskytující povrchovou i hloubkovou ochranu. Prvotní ochranou dřevěných prvků roubenky je borová sůl - Bochemit, dále se nanáší základní olej a poté koncový olej s pigmenty, který chrání dřevo před UV zářením.  

Základní olej Kreidezeit je vyroben převážně z fermeže z lněného a Balzámového terpentinového oleje. Do finálního nátěru-koncového oleje se pak domíchává barvivo ke kterému používáme kvalitní pálené zemní a minerální pigmenty. Po 7 letech se provádí konečná impegnace opětovným nanesením finálního nátěru s pigmenty, tím roubenka získá trvalou ochranu pláště. 

V případě čistě dřevěných podlah používáme tvrdý podlahový olej. Proniká velmi dobře do daného podkladu a ochraňuje dřevo proti nečistotám, vlhkosti a má vysokou mechanickou odolnost. 

Pro ochranu vnitřních a vnějších stěn používáme přírodní oleje. Je několik druhů těchto olejů a liší se použitím v interiéru či exteriéru. V případě vnitřního použití je nátěr olejem doplněn přírodním voskem.  

V případě zájmu zákazníka firma KREIDEZEIT nabízí širokou paletu odstínů pigmentových lazur, jejíž kombinací můžete navolit tón odstínu rodinného domu dle vašich představ. V našem standardu použivame odstín červená pinie, která je k borovici nejvhodnější.

Pojistná izolace stěn

Pro roubené stavby je nejvhodnější tepelná izolace z ovčí vlny ISOLENA. Instaluje se v tenké vrstvě mezi prvky tvořící stěny domu. Tato přírodní ekologická izolace z ošetřené ovčí vlny, má výborné tepelně-izolační vlastnosti a je nealergenní. Díky bílkovinovým vláknům, které ji tvoří, je zdravotně nezávadná a při manipulaci není nutné se chránit respirátorem. 

Výhody ovčí vlny ISOLENA

Z různých takových téměř přírodních materiálů zaslouží zvláštní pozornost ovčí vlna. Manipuluje se s ní lépe, než se všemi ostatními vláknitými materiály -- vlna je přirozeně pružná, po stlačení se opět roztáhne do volného prostoru a může tak těsně vyplnit i nepravidelné dutiny. V izolační soustavě s více vrstvami ji lze užít i pro vyrovnávání vlhkosti v interiéru. Hlavní přednost vlny je ale v tom, že je to jediný materiál, jehož produkce je příznivá pro přírodu a krajinu, místo aby ji více či méně zatěžovala. 

Instalace

Ovčí rouno ve formě rovnoměrné vrstvy je dokonale vhodné pro izolaci velkých ploch. Nejde-li rovnou o tlustou vrstvu, použije se potřebný počet vrstev -- je-li jedna tlustá například čtyři centimetry, lze ke zdi zvenčí pověsit tři dvojité vrstvy, takže celková tloušťka bude téměř čtvrt metru. Odstřižky z takové vrstvy nebo rovnou zbytky z její výroby se pak velmi hodí pro izolování škvír a malých dutin.

Ochrana proti škůdcům

Firma ISOLENA během let své existence tvrdě pracovala na vývoji na poli ochrany vlny před molem a vystřídala několik přípravků. Mj. také např. derivát močoviny v 1% objemové koncentraci. V posledních několika letech se ale ustálila na přípravku na bázi anorganické soli, která na sebe trvale váže bílkovinné molekuly aminokyselin u jednotlivých ovčích vláken. Výhodou tohoto přípravku je, že se díky chemické reakci nerozpouští ve vodě a ani nesublimuje. Je proto zárukou trvanlivosti ochrany proti molům.
Uvedená vlastnost je na základě pečlivé analýzy potvrzena certifikátem výrobce. Výše uvedené opatření je doporučeno Institutem pro stavební biologii. 

Hořlavost

Vlna je nejméně hořlavá ze všech užívaných organických izolačních látek. Je-li nutné hořlavost ještě dále snížit, je to možné pokrytím vláken například fosforečnanem amonným.

Odolnost při špatně provedené izolaci

Některé organické materiály, pokud jsou vlhké, mohou být napadeny plísněmi. Stavební izolace (pokud nejsou určeny k izolování i pod vodou) se ale vlhké stát nesmějí. Počítat s takovou možností je totéž, jako počítat s mizerným provedením stavebních prací. Pokud ale hrubým nedopatřením někam do chladné části vlněné izolace přeci jenom proniká vlhkost z vytápěných vnitřních prostor, má vlna velkou výhodu: až třetina hmotnosti vláken může být tvořena přijatou vodou, teprve potom začne voda kondenzovat i na povrchu vláken a zhoršovat izolaci. V tomto smyslu je ovčí vlna vláknitým materiálem, který je nejodolnější proti stavebním chybám. Teplá část izolace před parozábranou dokáže z tohoto důvodu dobře vyrovnávat vlhkost vnitřního vzduchu. 

Střešní konstrukce

Kontralatě, střešní latě, střešní fólie Jutafol pro difuzní konstrukci s životností až 55 let.

Střešní krytina - betonová taška BETA v základní ceně s doplňky pro úžlabí, nároží, hřeben, větrací elementy.

Okapní svody - Okapové žlaby a svodové roury jsou z pozinkovaného plechu nebo měděné - Lindab

Připojení na kanalizaci a ostatní doplňky nejsou obsaženy v základní ceně. Samostatně nabízíme systém jímaní dešťové vody k dalšímu využití do podzemního plastového nebo betonového zásobníku.

Okna, zimní zahrady a balkónové dveře

Dřevěná eurookna, nastavované ze severské borovice s trojskly, sklo čiré, bez mřížek, celoobvodové kování - Geus Benešov 

Střešní okna Velux GGL

Okenní parapety venkovní - plech pozinkovaný nebo lindap - Geus Benešov

Okenní parapety vnitřní - dřevo/plast - Geus Benešov

Okenní rolety a žaluzie nejsou součástí ceny.

Vchodové dveře a garážová vrata - Geus Benešov, LOMAX

Vnitřní dveře - Geus Benešov

Vchodové a vnitřní dveře - Geus Benešov

Interierové dveře - Aldi

Skladba podlah

Přízemí - 180 mm

  • suchá skladba systém Rigidur
  • tepelná izolace styrodurová deska 2x60 mm
  •  systém podlahového topení (topné kabely od firmy NOBO) nebo vodní
  • krytina 10 mm

Podkroví

  • prkenný záklop 35 mm
  • izolace Orsil 200 mm (2x10mm hobra křížem)
  • sádrovláknitá deska Rigidur 20 mm.

Prkenný záklop III. NP - půda není obsažen v ceně.

Podlahy - Aldi

Obklady a dlažby, sanita

Keramické obklady stěn a dlažby v ceně 300 Kč/m2 mimo podružného materiálu.

Dlažba - zádveří, koupelna a WC - přízemí a podkroví.

Obklady - koupelna a WC - přízemí a podkroví do výše 2 m. Položení rovné.

Saitární keramika

Bílá. Rozvody plastové

Kanalizace

PVC – šedá.

Elektroinstalace

Rozvody měď, rozvodnice typizovaná pro daný typ domu.

Přístrojová krabice - dvojitá nehořlavá, barva univerzální Tango - bílá.

Vypínače, zásuvky - barva bílá.

Základní vybavení dle jednotlivých typů roubených domů.

Vytápění

Dům je vytápěn tepelným čerpadlem systém vzduch-voda Hotjet s řídící jednotkou Siemens v kombinaci s elektrokotlem a podlahovým topením.

Na přání lze osadit klasické radiátory, event. změnit systém vytápění na elektrický přímotopný,  plynový a také systém solárních kolektorů.

Krb není v ceně domu.

Průkaz energetické náročnosti budovyCertifikát o účasti v programu Zelená úsporám