Roubený bungalov - lepený konstrukční hranol - Senohraby 12/2012

V poslední kvartálu roku 2012 započala výstavba zahradního domku z konstrukčního hranolu v Senohrabech. Pozemek je umístěn na úžasném místě s nádherným výhledem na Hotel Sen. Umístění pozemku a základů roubenky ve svahu nebylo sice pro výstavbu ideální, ale výhled byl parádní. Pozemek je umístěn v zastavěné oblasti a manipulační prostor byl tedy omezen jeho plochou. 

Výstavba probíhala plynule, v řádných termínech a ke spokojenosti klienta. Kompletní výstavbu domu na klíč jsme zvládli za 45 dní od vykládky kamionu včetně osazením kuchyně, sanity a vyhotovení obkladů. Dům má užitnou plochu 59m2 a terasa má plochu 62m2. Tato roubenná stavba je unikátní z konstrukčního pohledu. 

Veškerá podlaha v interiéru je z modřínových prken, terasa z modřínových frézovaných desek a podbití z borovice. Veškerý dřevěný materiál je dovezený ze Sibiře pro své specifické výhody. Specialita v koupelně a wc je sibiřský cedr pro provonění. Při vyšší kondenzaci par se z cedru uvolňuje příjemná vůně. Konstrukční hranol zde ukázal své výhody v podobě rychlé výstavby a dokonalého výsledného vzhledu.