Srub - bungalow - norská technologie - Mníšek pod Brdy 01/2010

Dům vznikl a byl naprojektován dle požadavku klienta jako chata k celoročnímu užívání. Nachází se v obci Rymáně a je na zalesněném pozemku v chatové oblasti.

S projektem se začalo v 10 měsíci roku 2009 a dům byl vyhotoven do 1 měsíce a následně převezen z výrobního závodu do místa překladiště v Mníšku pod Brdy, kde se jednotlivé komponenty náročně přesouvaly do místa výstavby.

Byl smontován v 10 dnech v měsíci lednu a připraven k impregnaci a dokončovacím pracem. Základní materiál pro výrobu byla opět borovice, technologie norská.

Půdorysně bungalov má míry 97m2 a klienta vyšel na cca 1.900.000,- na klíč včetně základové desky v dost náročném terénu s malou manipulační plochou. Muselo dojít i k odstranění stávající stavby (staré chaty), k vyřízení všech povolení u příslušných úřadů.

To vše jsme zvládli do 4 měsíců od podání všech písemností včetně následné výstavby. Předpokládaný termín dokončení 6-7 měsíců na klíč.

Dům je poměrně malý a komponenty byly přizpůsobeny tak , aby technologická pauza byla co nejmenší a bylo jej možno užívat co nejdříve. Dům bude vytápěn podlahovým vytápěním a to tepelným čerpadlem vzduch-voda do 6KW.