Dvougenerační kanadský srub - Těptín 2012

Rádi bychom vám představili jednu z nejsložitějších a realizačně nejnáročnějších srubových staveb v Evropě. Jedná se o rodinný srubový dům se dvěmi samostatnými bytovými jednotkami spojenými 2.NP do tvaru "2 x T" s 2 mansardními  přístavbami  z masívu, což pak tvoří ucelenou část celé stavby o rozloze 350 m2.

Na materiál byla použita borovice z oblasti ruské Tajgy a technologicky je zvolena "Kanadská technologie". Kanadský srub tvoří kulatiny o průměru 35-38 cm .
dům a obytná část nad garáží jsou řešeny jako samostatné byt. jednotky. Tento projekt projektoval ing. Sihelník a výroba začala v Rusku v Lednu letošního roku.

Celkem bylo použito více než 385 m3 borovice. Tato srubová stavba je raritou ve všech směrech tesařského umění, postavená z masívu od základu až po štít s velmi složitou střešní konstrukcí svazující obě oddělené stavby. Dům se vyráběl 5 měsíců. Pro převoz všech prvků kanadského srubu bylo zapotřebí 7 kamionů, které bylo nutné dostat na pozemek klienta ve velmi ztížených provozních podmínkách v již zastavěné lokalitě Těptína.